Historia firmy

AXORA Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu zarejestrowana została
w 2001 roku. Jest działalnością rodzinną, której właścicielami są bracia Mikołaj i Grzegorz Żelasko. Wcześniejsze doświadczenia właścicieli związane były ze spółką o nazwie GREENPOINT s.c., która powstała
w 1990 roku i zajmowała się handlem artykułami spożywczymi
(owoce i warzywa).

W latach 90-tych firma GREENPOINT s.c. jako jedna z pierwszych firm
w Polsce założyła w Starym Sączu dojrzewalnie bananów (komory ciśnieniowe) i rozpoczęła wieloletnią współpracę z firmą Chiquita. Następstwem tego było nawiązanie współpracy i dystrybucja bananów do sieci hipermarketów REAL.

W wyniku obserwacji rynku (wzrost spożycia owoców i warzyw) przekształcono przedsiębiorstwo GREENPOINT s.c.
w AXORA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Główną siedzibą spółki jest Nowy Sącz. Tutaj towar jest zamawiany oraz rozdysponowywany do poszczególnych naszych oddziałów i odbiorców.

Obecnie prowadzimy magazyny hurtowe w Krakowie i we Wrocławiu. Firma obsługuje również sieci handlowe. Za pośrednictwem naszych klientów towar trafia zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm handlowych. Ponadto, od 1978 roku przedsiębiorstwo a raczej prekursor przedsiębiorstwa zajmuje się specjalistycznymi uprawami ogórków i pomidorów pod szkłem.

Celem strategicznym Firmy przez wszystkie lata działalności jak
i obecnie jest gwarantowanie jakości sprzedawanych produktów, zachowanie wysokiej pozycji na rynku, dalszy rozwój sprzedaży oraz stawianie czoła rosnącej konkurencji.